Czy jestem asertywny / asertywna

Czy jestem asertywny / asertywna - Darmowe Testy

Nasz test zweryfikuje czy jesteś asertywną osobą - sprawdź czy potrafisz wyrażać swoje zdanie i opinie!

Informacje o teście online

Powszechnie przyjęło się, że asertywność oznacza umiejętność grzecznego, acz stanowczego odmawiania. Nie ma w tym żadnego przekłamania, powyższe stanowi swoistą kwintesencję całościowego procesu składającego się na asertywność. Ponadto wymienić tu należy również m.in. takie zachowania jak: umiejętność samooceny i przyjmowania krytyki; świadomość i wewnętrzne przekonanie o swoich zaletach, wadach i poglądach; zdolność do wyrażania opinii, krytyki, potrzeb. Być asertywnym oznacza także akceptację samego siebie oraz szanowanie innych. Brzmi skomplikowanie? Bynajmniej. A jednak wiele osób ma z asertywnym zachowaniem problem.


Asertywność jest umiejętnością nabytą, zatem oczywiście można się jej nauczyć. Kursów i szkoleń w tym zakresie nie brakuje, są one popularne w świecie biznesu, w firmach, na ogół cenią je pracownicy. Co by nie powiedzieć, asertywność niezwykle przydaje się właśnie w pracy zawodowej, gdzie na ogół jest najbardziej potrzebna, a dopiero w dalszej kolejności w relacjach prywatnych. Generalnie osobom asertywnym jest łatwiej kroczyć przez życie niż tym, które nigdy nie potrafią odmówić i godzą się na wszystkie warunki, narzucane im przez innych. A czy Ty potrafisz?

Ocena testu: 2.2/5 (144 głosy)
Czy jestem asertywny / asertywna

Ważne informacje

Czasami słyszy się opinie, iż osoby asertywne są egoistami, którym brakuje dobrych manier. Takie twierdzenie może być zasadne wyłącznie o tyle, o ile opisuje te osoby, które opatrznie rozumieją zasady asertywnej postawy (a o to wcale nie jest trudno). Bardziej prawdopodobne jest jednak, że powyższy odbiór wynika po prostu z faktu, iż jako ludzie ciężko przyjmujemy krytykę, jak również nie lubimy spotykać się z odmową. To w pełni zrozumiałe, w końcu nie jest to nic przyjemnego. Jednakże zdolność radzenia sobie w tego typu sytuacjach jest z pewnością wskazana, gdyż wówczas codzienna egzystencja staje po prostu łatwiejsza.

Rozwiąż - Czy jestem asertywny / asertywna !Nasz internetowy test rozwiązano już łącznie 1832 razy! Rozpocznij i Ty rowiązywanie testu!   ROZWIĄŻ TEST ONLINE!
Czy jestem kreatywna / kreatywny ?
Czy jestem kreatywna / kreatywny ?
Czy jestem kujonem / kujonką ?
Czy jestem kujonem / kujonką ?
Czy jestem wariatem / wariatką ?
Czy jestem wariatem / wariatką ?
Czy jestem inteligentna ?
Czy jestem inteligentna ?
Test osobowości i charakteru
Test osobowości i charakteru
Czy potrafisz dochować tajemnicy ?
Czy potrafisz dochować tajemnicy ?
Czy jesteś mądrzejszy od 5 klasisty ?
Czy jesteś mądrzejszy od 5 klasisty ?
Czy jestem patriotą / patriotką ?
Czy jestem patriotą / patriotką ?
Czy spotka mnie szczęście ?
Czy spotka mnie szczęście ?

Opinie o teście

Wysoka skuteczność potwierdzona pozytywnymi opiniami użytkowników.
Sprawdź skuteczność naszego darmowego quizu i wyślij nam opinię!

Norbert z Grybowa

Doskonale zdaję sobie sprawę, że mam problem z asertywnością i poiwnienem coś z tym zrobić. Test nie wyszedł mi aż jednak tak źle jak przewidywałem co chyba znaczy, że jest dla mnie nadzieja.

Iwona z Kolbuszowa

Znajomi twierdzą, że nie znają bardziej asertywnej osoby ode mnie, z czym ja się w ogóle nie zgadzam! Bardzo się więc cieszę, że natrafiłam na wasz test, bo teraz mam solidny argument w rękach.

Maja z Raciborza

Kiedyś robiłam podobny test, natomiast potem odbyłam bardzo fajne szkolenie z asertywności. Wynik tego testu jest już znacznie lepszy niż pierwszego, czyli wynika na to, że nauka nie poszła w las.