Czy jestem wierząca / wierzący ?

Czy jestem wierząca / wierzący - Darmowe Testy

Nasz test wiary online uświadomi Ci czy jesteś pobożną osobą - sprawdź czy wierzysz w Boga!

Informacje o teście online

Według różnych badań odsetek katolików w Polsce wynosi od 83 do 95 procent. Wynik to na pewno imponujący, nawet jeśli uwzględnić kilkuprocentową tolerancję błędu. Gdyby jednak wziąć pod uwagę wyłącznie praktykujących katolików, wówczas otrzymalibyśmy wynik o kilkadziesiąt procent niższy. Czym to jest spowodowane? Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, od ograniczenia autorytetu Kościoła i spadku zaufania społeczeństwa względem niego, do wszechobecnego konsumpcjonizmu prowadzącego do skoncentrowania się na kwestiach materialnych zamiast duchowych. Wygląda więc na to, że Kościół katolicki miał w swojej historii znacznie lepsze czasy...


Wyznawanie danej wiary musi odbywać się w zgodzie z samym sobą - to wiara jest dla człowieka, a nie odwrotnie. Nie powinna być ona wystawiana na pokaz, lecz stanowić skromne, duchowe przeżycie, dające nadzieję i siłę na poradzenie sobie z przeciwnościami losu oraz dumne kroczenie naprzód. Odpowiedz sobie na pytanie, czego od wiary, od Boga, oczekujesz, a także co jesteś w stanie dać od siebie w zamian. To, że warto, nie ulega wątpliwości – wiara ma bowiem wielką moc. Pamiętaj przy tym tylko, że dobrym katolikiem można być na wiele sposobów, wystarczy odnaleźć do tego swoją własną drogę.

Ocena testu: 2.2/5 (144 głosy)
Czy jestem wierząca / wierzący ?

Ważne informacje

Sprawy wiary i religii są bardzo delikatne, często trudno jest o nich rozmawiać spokojnie, bez unoszenia się czy popadania w konflikt. Nie umiemy na te tematy dyskutować, wolimy inne, choćby całkiem kontrowersyjne. Mimo to zdecydowana większość Polaków przyznaje się do wyznawania wiary katolickiej, aczkolwiek – jak wspomnieliśmy powyżej - z jej praktykowaniem jest już dużo gorzej. Jeśli zaliczasz się do tego grona i wykonasz niniejszy test online, przekonasz się, jaki jest w rzeczywistości stopień Twojej wiary. Czy tak naprawdę Bóg i religia są dla Ciebie ważne, czy może twierdzisz tak, bo w tym kraju po prostu tak wypada?

Rozwiąż - Czy jestem wierząca / wierzący ? !Nasz internetowy test rozwiązano już łącznie 1029 razy! Rozpocznij i Ty rowiązywanie testu!   ROZWIĄŻ TEST ONLINE!
Horoskop chiński online
Horoskop chiński online
Czy jesteś mądrzejszy od 5 klasisty ?
Czy jesteś mądrzejszy od 5 klasisty ?
Zegar śmierci - kiedy umrę ?
Zegar śmierci - kiedy umrę ?
Czy będziesz bogata / bogaty ?
Czy będziesz bogata / bogaty ?
Czy jesteś psychopatą ?
Czy jesteś psychopatą ?
Czy potrafisz dochować tajemnicy ?
Czy potrafisz dochować tajemnicy ?
Cena Twoich zwłok
Cena Twoich zwłok
Poznaj datę ślubu - kiedy ślub ?
Poznaj datę ślubu - kiedy ślub ?
Kim byłaś/eś w poprzednim wcieleniu ?
Kim byłaś/eś w poprzednim wcieleniu ?

Opinie o teście

Wysoka skuteczność potwierdzona pozytywnymi opiniami użytkowników.
Sprawdź skuteczność naszego darmowego quizu i wyślij nam opinię!

Krystian z Przemyśla

Chciałem sprawdzić jak oceniona zostanie osoba wierząca, ale nie praktykująca. Moje obawy okazały się nieuzasadnione i choć daleko mi do ideału, wyszedłem na osobę wierzącą, co mnie bardzo cieszy.

Eliwira z Olkusza

Nie wierzę w Boga, więc taki test nie powinien mnie w ogóle interesować. Zrobiłam go jedynie dla hecy nie przywiązując wagi do wyniku. Coś w tym jednak jest, bo wyszło mi podobnie do moich przekonań.

Joasia z Lędziny

Gdybym otrzymała inny niż pozytywny wynik testu mogłabym się nie pokazywać na oczy ciotkom i babciom. Na szczęście mam teraz koronny argument, że nawet internet uważa mnie za osobę wierzącą.